SınavFest 2021

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Üniversite adayı öğrenciler için SINAVFEST 2021 ödüllü online deneme sınavları başladı. İnternet oturumlarıyla 4 ayrı periyotta gerçekleşecek sınavlara istedikleri tarih ve saatte katılabilecek olan adaylara, eksik oldukları konular saptanarak video ve rehberlik desteği de verilecek.

Öğrencilere kesintisiz destek

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgını, eğitim ve öğretim olanaklarını sınırlandırarak, hayallerine ulaşmak isteyen milyonlarca öğrenciyi de olumsuz yönde etkiledi. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, uygulamaya koyduğu online eğitim çözümleriyle, eğitimin kesintiye uğradığı bu dönemde üniversite adaylarına kesintisiz destek sunuyor. SINAVFEST 2021 adıyla dileyen tüm öğrencilerin katılabilecekleri online deneme sınavlarını başlatan Üniversite, sınavda aldıkları sonuçlara göre öğrencilere rehberlik desteği de sağlıyor.    

Yüz yüze eğitimin sağlamış olduğu motivasyon ve odaklanmanın çalışmalarına evde bireysel olarak devam etmek zorunda kalan adayların en temel sorunu olduğunu belirten İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Tanıtım Müdürü Gökhan Şinel,“Hedefledikleri üniversite ve bölüm için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na evde hazırlanan adayları bekleyen en büyük tehdit, birçok motivasyon bozucuya maruz kalmaları. Cep telefonu, bilgisayar, sosyal medya, internet ve buna benzer diğer iletişim kaynakları, öğrenciler tarafından doğru kullanılmadığında sınav sonucuna dolaylı olarak olumsuz etki edecektir” dedi. 

Adaylara bu zorlu süreçte, planlı konu tekrarı ve bu konulara ait çokça soru çözülmesini öneren Şinel şöyle devam etti: “Kendi kendilerine uygulayacakları deneme sınavlarına ciddiyetle, sanki gerçek sınavdaymış gibi hazırlanmaları gerekiyor. Bu kapsamda faydalanabilecekleri ne kadar kaynak varsa zaman ayırmaları oldukça önemli. Kendi seviyeleri hakkında ancak bu şekilde bilgi sahibi olabilirler. Biz de İstanbul Ayvansaray Üniversitesi olarak 14 Aralık 2020 tarihinde başlattığımız SINAVFEST 2021 ile adaylara diledikleri tarih ve saatte girebilecekleri, her sınav sonunda eksiklerini saptayabilecekleri ve o eksiklere yönelik ücretsiz eğitim videolarına ulaşabilecekleri ödüllü bir projeyi hayata geçirdik.”

Dereceye girenler ödül kazanacak 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü onayıyla hayata geçen SINAVFEST 2021 kapsamında, 14 Aralık- 31 Ocak TYT Deneme  Sınavı, 1-28 Şubat TYT Deneme Sınavı, 1-30 Nisan TYT Deneme Sınavı ve 1 – 31 Mayıs AYT Deneme Sınavı yapılacak. Öğrencilerin katılmış olduğu her deneme sınavı için ay sonunda karne verilerek, kendi seviyelerini görmeleri sağlanacak ve tercih danışmanlarıyla görüşmeler yapılabilecek.
Dereceye giren öğrencilerin ödüller de kazanacağı SINAVFEST 2021 sonunda birinciye Huawei Watch Fit, ikinciye Huawei Freebuts 3İ, üçüncüye Fujifilm Intax Mini 9 hediye edilecek. 

Bir yanıt yazın

Başa dön